به نظر رسیدن هواوی mate9 گلکسی s8 مقایسه سرعت گلکسی s8 و هواوی mate 9

به نظر رسیدن: هواوی mate9 گلکسی s8 مقایسه سرعت گلکسی s8 و هواوی mate 9 Galaxy S8 moghayese sorat Galaxy اس 8 va Huawei mate 9

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تظاهر به بی‌حجابی، مصداق اشاعه فحشاست/ استدلال بعضی جهت برگزاری رفراندوم راجع

رییس‌قوه‌قضاییه بابیان اینکه موضوعی که ریشه شرعی و قانونی دارد نباید مورد تشکیک قرار گیرد، به استدلال‌ها جهت برگزاری رفراندوم راجع به حجاب اشاره کرد و گفت: فردا

تظاهر به بی‌حجابی، مصداق اشاعه فحشاست/ استدلال بعضی جهت برگزاری رفراندوم راجع

رییس قوه قضاییه: تظاهر به بی حجابی، مصداق اشاعه فحشاست/ استدلال بعضی جهت برگزاری رفراندوم راجع به حجاب سخیف است

عبارات مهم : اسلامی

رییس قوه قضاییه بابیان اینکه موضوعی که ریشه شرعی و قانونی دارد نباید مورد تشکیک قرار گیرد، به استدلال ها جهت برگزاری رفراندوم راجع به حجاب اشاره کرد و گفت: فردا ممکن است راجع به مشروب فروشی ها ، مجالس لهو و لعب، مراکز فساد و فحشا و … نیز همین استدلال را مطرح کنند که این بسیار نادرست هست.

به گزارش ایلنا، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، پیشاپیش فرارسیدن سال نو را تبریک گفت و تصریح کرد: از خدا می خواهیم که سال ۹۷ را سالی پربرکت، پرتوفیق و مشحون از الطاف و عنایات خاص خود قرار دهد.

رئیس قوه قضاییه با قدردانی از تلاش همه قضات و کارکنان دستگاه قضایی در سال ۹۶ افزود: خدمت به مردم و تلاش جهت گشودن گره از کار بندگان خدا از عبادات بزرگ است و لذا باید از وقت خدمت رسانی به مردم نهایت استفاده را در جهت جلب رضایت حق تعالی ببریم. بر همین مبنا از زحمات طاقت فرسا و مخلصانه قضات شریف و کارکنان محترم دستگاه قضایی تقدیر می کنم و امیدوارم همواره با عمل و نیت صحیح بتوانیم آنچه را که مرضی درگاه حق تعالی و موجب رفاه حال مردم است انجام دهیم.

تظاهر به بی‌حجابی، مصداق اشاعه فحشاست/ استدلال بعضی جهت برگزاری رفراندوم راجع

آملی لاریجانی با اشاره به ادامه هجمه های فراوان به دستگاه قضایی در سالی که رو به آخر هست، اظهار کرد: گرچه این هجمه ها کار سخت قضاوت را سخت تر می کند ولی مجموعه دستگاه قضایی با حفظ استقلال و اقتدار خود در چارچوب شرع و قانون انجام وظیفه می کند. قضات و کارکنان نیز از حملات دشمن های خارجی و بعضی افراد در داخل هراسی ندارند و در مسیری که طی می کنند به هیچ عنوان ناامید نمی شوند. خوشبختانه قضات خوب ، منصف و عادل و همچنین مدیران پرتلاش و متعهد در دستگاه قضایی فراوان هستند و امیدواریم که خداوند به همه آنها در مسیر تلاش جهت تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی توفیق عطا کند.

نقاط اتفاق خیز بزرگراه ای، شناسایی و نسبت به برطرف خطرات اقدام شود

رییس‌قوه‌قضاییه بابیان اینکه موضوعی که ریشه شرعی و قانونی دارد نباید مورد تشکیک قرار گیرد، به استدلال‌ها جهت برگزاری رفراندوم راجع به حجاب اشاره کرد و گفت: فردا

رئیس قوه قضاییه در ادامه با اشاره به در پیش بودن ایام عید و شروع مسافرت ها که موجب زیاد کردن ترددهای بزرگراه ای می شود، ضمن دعوت همگان به رعایت قوانین و مقررات، تأکید کرد: بعضی خطرات در بزرگراه ها ناشی از کم توجهی مسئولان است که بر همین اساس ضمن شناسایی نقاط پرخطر به وسیله نیروی انتظامی، دادستان ها موکلفند دستگاه ها و مسئولان ذی ربط را ملزم به برطرف خطرات نقاط اتفاق خیز بزرگراه ای کنند تا خدای ناکرده براثر قصور، جان هموطنان به خطر نیفتد. البته دستورات دادستان ها در این زمینه باید در چارچوب قانون و در حد وسع دستگاه های اجرایی باشد.

تامین امنیت منازل و اموال مردم در ایام عید شدت یافتن شود

آیت الله آملی لاریجانی همچنین با تأکید بر لزوم تأمین امنیت اموال مردم در طول ایام عید به دادستان ها دستور داد که کارها مورد نیاز را جهت تحت نظر قرار دادن سارقان سابقه دار انجام دهند و با صدور دستورات مورد نیاز به ضابطان و همکاری با آنها، نسبت به تأمین امنیت اموال مردم تمهیدات مناسب را بیندیشند تا هموطنان بتوانند ضمن اتخاذ تمهیدات مناسب نسبت به مواظبت از اموالشان با آسودگی خاطر و بدون دغدغه منازل و اموال خود را ترک کرده و به مسافرت بروند.

تظاهر به بی‌حجابی، مصداق اشاعه فحشاست/ استدلال بعضی جهت برگزاری رفراندوم راجع

رئیس قوه قضاییه همچنین بر لزوم برنامه ریزی و برقراری کشیک های منظم از سوی دادسراها و محاکم جهت فوریت های قضایی احتمالی که ممکن است در ایام عید مورد نیاز مردم باشد، تأکید کرد.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش های دستگاه قضایی در جهت حفظ اموال عمومی، به گزارش ارائه شده است از سوی دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران راجع به پرونده املاک شهرداری اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی در این پرونده و سایر پرونده ها همواره نشان داده که کاری به دسته بندی های سیاسی ندارد و در چارچوب شرع و قانون به وظیفه خود عمل می کند تا اموال عمومی که متعلق به مردم است به بیت المال بازگردد.

رییس‌قوه‌قضاییه بابیان اینکه موضوعی که ریشه شرعی و قانونی دارد نباید مورد تشکیک قرار گیرد، به استدلال‌ها جهت برگزاری رفراندوم راجع به حجاب اشاره کرد و گفت: فردا

با تعجیل در پیگیری های قضایی مخالفیم

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضایی منفعلانه عمل نمی کند و تابع فضا سازی های سیاسی نمی شود، خاطرنشان کرد: ما با تعجیل در پیگیری به پرونده ها مخالفیم لیکن مسئله مهم جهت ما عمل در چارچوب قوانین هست. متأسفانه بعضی دچار وسوسه تعجیل می شوند و اصرار به پیگیری های سریع و فوری دارند در حالی که اقتضای پیگیری به بعضی پرونده ها صرف وقت زیاد و انجام کارها کارشناسی مورد نیاز هست. بر همین مبنا قوه قضاییه در طول سالهای گذشته تمام تلاش خود را صرف بازگرداندن اموال عمومی کرده و بعضی پرونده ها در این زمینه نیز همچنان مفتوح است.

تظاهر به بی‌حجابی، مصداق اشاعه فحشاست/ استدلال بعضی جهت برگزاری رفراندوم راجع

آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث حجاب و عفاف در جامعه تصریح کرد: همه ما می دانیم که یکی از ارزشهای دینی و قرآنی، حفظ حجاب و عفاف هست. البته عفاف انحصاری به بانوان ندارد و مردها هم باید مراتبی از عفاف را رعایت کنند ولی بحث حجاب که یک عنوان اختصاصی هست، از مسلمات فقهی و قرآنی است و متأسفانه عده ای در اینکه حکومت اسلامی و جامعه اسلامی باید نسبت به این مسئله حساسیت نشان دهد و از اشاعه بی حجابی و بدحجابی جلوگیری کند، تشکیک می کنند!

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تبیین ادله فقهی مربوط به منع بی حجابی مجال بیشتری را می طلبد، اظهار کرد: علاوه بر عنوان امر به معروف و نهی از منکر که یک مسئله عمومی هست، بحث تظاهر به حرام نیز عنوان دیگری است که جامعه اسلامی و حاکم اسلامی جهت جلوگیری از شیوع فحشا و منکرات در جامعه باید نسبت به آن حساس باشد و منع کند و این امر از مسلمات به شمار می رود.

تظاهر به بی حجابی، مصداق اشاعه فحشاست

وی تظاهر به بی حجابی را همانند تظاهر به هر عمل حرام دیگر، نوعی اشاعه فحشا دانست و با اشاره به تصریح قانون به لزوم رعایت حجاب، خاطرنشان کرد: موضوعی که ریشه شرعی و قانونی دارد نباید مورد تشکیک قرار گیرد. حال ممکن است بعضی جوان ها اشتباه کنند ولی آیا افرادی که به نوعی در زمره فواید قرار دارند بر طبل دشمن می کوبند؟

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: این افراد گاهی استدلال های بسیار سخیفی دارند و می گویند راجع به این عنوان رفراندوم برگزار کنید. در واقع سخن این افراد این است که حکومت اسلامی که خود براساس رفراندوم روی کار آمده و قوانینی را وضع کرده که در چارچوب شرع هستند، جهت تجویز ارتکاب یا عدم ارتکاب یک فعل حرام رفراندوم برگزار کند!

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه سایر افعال حرام نیز به همین شکل هستند و با یکدیگر تفاوتی ندارند، اظهار کرد: فردا ممکن است راجع به مشروب فروشی ها ، مجالس لهو و لعب، مراکز فساد و فحشا و … نیز همین استدلال را مطرح کنند که این بسیار نادرست است.

افراد و رسانه ها در مسلمات شرعی تشکیک نکنند

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه جامعه اسلامی اقتضائات خاص خود را دارد، تصریح کرد: از همه بدتر این است که این افراد رأی خود را رأی مردم می دانند. از طرفی بعضی رسانه ها نیز راجع به موضوعاتی که از منظر فقهی، شرعی، قرآنی و روایی مستندات روشنی دارد تشکیک می کنند که این امر بسیار جای تأسف دارد. امیدواریم افراد و رسانه ها بی جهت وقت جامعه را بر سر این پرسشها حاشیه ای نگیرند و توجه داشته باشند که جمهوری اسلامی و مسئولان آن وظایف و اهداف روشنی دارند و همه باید در چارچوب شرع و قانون به انجام وظایف خود بپردازند.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش نهایی سخنان خود با اشاره به گزارش حقوق بشری دبیرکل شرکت ملل راجع به ایران، اظهار کرد: متأسفانه این گزارش نیز مانند گزارش های سابق و بعضی بیانیه های دیگر، مجموعه ادعاهای ضد انقلاب و منافقین در خارج از کشور بود که از زبان دبیرکل شرکت ملل شنیده شد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه جایگاه دبیر کل شرکت ملل بالاتر از آن است که بخواهد بلندگوی این جریان ها باشد، خاطرنشان کرد: همه آنچه تحت عنوان شکنجه در زندانهای جمهوری اسلامی، قوانین ناعادلانه به لحاظ جنسیتی و بعضی اعدام ها به کشور عزیزمان ایران نسبت داده می شود بر مبنای ادعاها و گزارشهای کاملاً غیرمستند و گاه صددرصد کذب هست. این نحوه گزارش دهی که دبیر کل شرکت ملل در مقر خود بنشیند و بدون شنیدن بیانات طرف برابر صرفاً ادعاهای کسانی را که با پولهای سرویس های جاسوسی علیه جمهوری اسلامی کار می کنند مبنا قرار دهد، غیرمنطقی و غیرعقلانی است.

مردم دنیا تناقض رفتاری نهادهای بین المللی راجع به حقوق بشر را نمی پذیرند

آملی لاریجانی با بیان اینکه این ادعاها و حملات علیه جمهوری اسلامی تکراری است و جهت ما عنوان تازه ای به شمار نمی آید، گفت: انسان متأسف می شود که نهادهای بین المللی به جای آنکه بیطرفانه موضع گیری کنند، در چنبره قدرت های جهانی قرار می گیرند. جمهوری اسلامی در حالی به کارها ضد حقوق بشر متهم می شود که عربستان سعودی با دلارهای نفتی و پولهای گزافی که تقدیم کشورهای سلطه نظیر آمریکا و انگلیس کرده و فهرستی از کارها ضد حقوق بشری در حد جنایت جنگی در کارنامه خود دارد، از هر اتهامی مبراست. بی تردید افکار عمومی دنیا متوجه این دوگانگی خواهد بود و مردم دنیا این تناقض را نمی پذیرند.

رئیس قوه قضاییه در آخر تأکید کرد: جمهوری اسلامی براساس موازین دینی و قانونی خود عمل می کند و به این قبیل اتهام زنی ها توجهی ندارد. گرچه ما همواره بر این عنوان اصرار داریم که همه افراد و مسئولان باید وظیفه شرعی و قانونی خود را جهت رعایت حقوق شهروندی آحاد ملت انجام دهند تا به احدی در کشور ظلم نشود.

براساس این گزارش، بحث و بررسی اطراف لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق انسان و عبوردهندگان افراد غیرمجاز از مرز در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب مدیر قوه قضاییه رسید.

واژه های کلیدی: اسلامی | دستگاه | لاریجانی | قوه قضاییه | جامعه اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz