به نظر رسیدن هواوی mate9 گلکسی s8 مقایسه سرعت گلکسی s8 و هواوی mate 9

به نظر رسیدن: هواوی mate9 گلکسی s8 مقایسه سرعت گلکسی s8 و هواوی mate 9 Galaxy S8 moghayese sorat Galaxy اس 8 va Huawei mate 9

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ویژگی‌های زمستانی بازار مسکن

بازار مسکن در دی‌ماه تحت تاثیر متغیرهای افزایشی، کم کردن سهم فروش نوسازها، رشد بالاتر از میانگین قیمت‌های پیشنهادی و التهاب بازار ارز، مستعد رکود در رکود شده اس

ویژگی‌های زمستانی بازار مسکن

شاخصه های زمستانی بازار مسکن

عبارات مهم : ایران

بازار مسکن در دی ماه تحت تاثیر متغیرهای افزایشی، کم کردن سهم فروش نوسازها، رشد بالاتر از میانگین قیمت های پیشنهادی و التهاب بازار ارز، مستعد رکود در رکود شده است هست.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر یکی از بااهمیت ترین تغییرات بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران کم کردن ۳.۴ درصدی سهم واحدهای نوساز نسبت به کل معاملات و افت ۶.۸ درصدی سهم این واحدها نسبت به همین نوع در مدت مشابه سال قبل هست. در برابر به سهم واحدهای ۶ تا ۲۰ سال ۱.۲ درصد و نیز واحدهای بیش از ۲۰ سال ۲.۲ درصد از کل معاملات افزوده شده است هست. این نمایه حاکی از آن است که به علت زیاد کردن پیش از موعد قیمت مسکن، جمعیت غالب در این بازار ناچارا به خرید اولویت های دوم روی آورده اند.

ویژگی‌های زمستانی بازار مسکن

در دی ماه امسال همچون گذشته واحدهای تا ۵ سال ساخت با ۴۹.۵ درصد بیشترین تعداد معاملات شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را به خود تخصیص داده شده است دادند. البته سال گذشته در همین وقت سهم این نوع واحدها ۵۲.۹ درصد از کل معاملات بود.

نوسانات بازار مسکن از نیمه دوم امسال شدت یافتن شده است هست. بعد از افزایش عجیب بازار مسکن پایتخت در آذرماه، نخستین ماه فصل زمستان در حالی به آخر رسید که این بازار به ریل معمول خود بازگشت. در ۱۰ ماه اخیر میانگین معاملات شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۱۲.۲ درصد نسبت به همین وقت در سال گذشته زیاد کردن یافت. قیمت نیز ۸.۹ درصد اوج رفت. این در حالی است که در آذرماه قیمت ۱۵ و تعداد معاملات ۵۰ درصد رشد نشان داده بود.

بازار مسکن در دی‌ماه تحت تاثیر متغیرهای افزایشی، کم کردن سهم فروش نوسازها، رشد بالاتر از میانگین قیمت‌های پیشنهادی و التهاب بازار ارز، مستعد رکود در رکود شده اس

فراز و فرودهای نقطه به نقطه هنوز شاخصه غالب بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است و هیجانات هر ماه معمولا با افت در ماه بعد همراه می شود. با این حال بازار مسکن که با توجه به نزدیک شدن به کف قیمتی، شرایط پیش رونق خود را به آرامی طی می کند در دی ماه با متغیر دلواپس کننده زیاد کردن قیمت ارز مواجه شد. دلار طی دو ماه گذشته از محدوده ۳۸۰۰ تومان به حدود ۴۵۰۰ تومان رسید که ۴۰۰ تومان از این زیاد کردن در دی ماه رقم خورده هست؛ تلاطمی که معاون وزیر راه و شهرسازی اعتقاد است در روزهای آینده فروکش می کند.

حامد مظاهریان اظهار کرد: در آذرماه شاخصه های مهم بازار مسکن همچون تعداد مبایعه نامه ها، مبلغ قراردادها، قیمت واحد مسکونی و همچنین تعداد پروانه های ساختمانی زیاد کردن قابل توجهی را نشان می داد. تفسیر می شد که شاید این عنوان در آذرماه اتفاقی بوده و منتظر بودیم ببینیم آیا در دی ماه ادامه می یابد یا خیر. آمار دی ماه خوشبختانه نشان داد روند شتابانی که در آذرماه شروع شده است در دی نیز ادامه یافت. یعنی در هر چهار شاخص نسبت به ۱۰ ماهه مشابه سال قبل زیاد کردن یافت. بنابراین می توان گفت بازار مسکن به طور کامل وارد رونق شده است است.

مظاهریان راجع به آینده نگری از آینده بازار مسکن گفت: اگر در بازار ارز تلاطم داشته باشیم شاید با خروج سرمایه ها از بانکها منجر شود و ممکن است قیمتهای کاذب در هر بازاری خود را نشان دهد. البته فکر می کنیم ارز به زودی به ثبات می رسد.

ویژگی‌های زمستانی بازار مسکن

از سوی دیگر و در شرایطی که میانگین ۱۰ ماهه قیمت مسکن تقریبا همپای قیمت تورم جلو می رود، بعضی فروشندگان واحدهای نوساز تحت تاثیر انتظارات تورمی، قیمت پیشنهادی را ۲۰ تا ۴۰ درصد اوج برده اند. در حالی که طرف تقاضا توان چنین ارقامی را ندارد و این عنوان می تواند اثر نامطلوبی بر پیش رونق مسکن بگذارد.

بنابراین گزارش، در دی ماه معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ۱۹ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۳.۵ درصد زیاد کردن نشان داد. میانگین قیمت نیز متری پنج میلیون و ۲۴۰ هزار تومان بود که نسبت به همین ماه در سال ۱۳۹۵ معادل ۱۶.۷ درصد اوج رفت.

واژه های کلیدی: ایران | بازار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz